OBVESTILO OBČINE SODRAŽICA

 

Zaradi razglašene epidemije Korona virusa Covid 19, se na vas, v skladu z navodili vlade RS, obračamo s prošnjo za pomoč in sodelovanje.

Vlada RS je v nedeljo, 15. 3. 2020, sprejela Odlok o prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih zavodih, s katerim od danes, 16. 3. 2020, do preklica zaradi preprečevanja širjenja nalezljive bolezni COVID prepoveduje zbiranje ljudi v vseh izobraževalnih ustanovah. S tem je obvestilo staršem, objavljeno 13. 3. 2020 na spletni strani Občine Sodražica, preklicano, kar pomeni, da organiziranega varstva otrok v občini Sodražica v skladu z odlokom ne bo.

Toplo naprošamo vse tiste, ki lahko družinam z otroki, ki nujno potrebujejo varstvo (zdravstveni delavci, zaposleni v civilni zaščiti, vojski in policiji in v drugih službah, ki so pomembne za oskrbo prebivalstva), priskočite na pomoč pri varovanju njihovih otrok.

Prostovoljci morajo biti polnoletni in zdravi. Prostovoljci ne smejo biti v stiku z bolnimi ali okuženimi s korona virusom. Prostovoljci prav tako ne smejo biti tisti, ki so bili v zadnjih dveh tednih v tujini.

Nadaljnja navodila bodo prejeli prostovoljci, ki se bodo javili.

Prosimo, da nam seznam prostovoljcem posredujete do srede, 18. 3. 2020, na e-pošto: obcina@sodrazica.si.

Za dodatne informacije smo vam dosegljivi na tel. št. 01 83 66 075 oz. preko e-pošte: obcina@sodrazica.si.

 

 

 

OBVESTILO OBČINE SODRAŽICA